0

Prodej a servis
zahradní, lesní a komunální techniky 

Hs_03 Automower
1822
Honda_logo

Robotická sekačka Honda HRM 3000

Cena po slevě: 75 000 Kč  s DPH
Dodání do 3 dnů
O produktu

Popis produktu

O produktu

Robotická sekačka Miimo HRM 3000 je v současnosti vrcholným modelem z nabídky Honda. Jedná se o nejvýkonnější model jak co do plošného sekacího výkonu, tak i co do vybavenosti sekačky a jejích nesporných předností. Mezi ty největší přednosti sekačky patří bezesporu vodotěsnost a odolnost vůči vodě jako taková. Veškeré elektronické vybavení sekačky je uloženo v hermeticky uzavřeném pouzdře, které zaručuje nepřístupnost ani stříkající vody. Sekačku můžete oproti jiným robotickým sekačkám beze všeho otočit na bok a vyplachovat zahradní hadicí jak shora, tak i zevnitř podvozku.
Dalším důležitým ukazatelem kvality je svahová dostupnost sekačky, samotný pohyb sekačky ve svahu a schopnost překonávat nerovnosti terénu. Zvládá posekat svažitý terén se sklonem 25° (47%) a díky směrovým čidlům je schopna se pohybovat i po vrstevnici bez tendence stáčení jízdy ze svahu. Navíc směrová čidla udržují sekačku v jízdě stejným směrem, jakým sekačka do svahu najela. Při jízdě ze svahu je zase rychlost jízdy automaticky udržována tak, aby se předešlo prudkému brždění s následným poškozením trávníku. Je tak zaručena stejná kvalita sekání ve svahu jako na rovině.
Vyváženost sekačky a dobré rozložení hmotnosti umožňuje sekačce pohyb v terénu s velkými nájezdovými úhly a dobře kopíruje zakřivení terénu, aniž by trávník „sklapovala“. Sekačka je natolik inteligentní, že i když zapadne jedním kolem do díry, kterou vyhrabal Váš pes nebo králík, dokáže se řízenými pohyby z díry sama vyprostit a pokračovat v práci.
Dobíjecí stanici pro tuhle sekačku můžeme umístit libovolně i na libovolném místě zahrady tak, aby nerušila či nepřekážela.
A pověstnou „třešničkou na dortu“ je BluetoothTM aplikace ovládání chytrým telefonem. Sekačku Miimo HRM 3000 lze snadno a intuitivně programovat, nastavovat a ovládat prostřednictvím rozhraní BluetoothTM. Pro tento účel lze do svého Smart Phonu nainstalovat aplikaci pod názvem „Mii-monitor“ (jak pro android, tak i pro iOS). Například výšku sekání (ale i další funkce) lze na sekačce měnit pomocí Vašeho Smart Phonu na dálku.

Na jakou zahradu se hodí?
Díky svému výkonu se Miimo HRM 3000 hodí na veškeré trávníky v jakýchkoliv typech zahrad. To znamená složité, členité zahrady s různorodým oplocením, i s velkým množstvím zákoutí, zatáček a jiných překážek. Minimální šíře průjezdu je cca 80 cm.

Jak velkou pracovní plochu Miimo HRM 3000 zvládne?
HRM 3000 má plošný sekací výkon 170 m2/hod a zvládne posekat trávník o rozloze max. 4000 m2 ± 20% v závislosti na členitosti zahrady a množství překážek a ostrůvků. Nicméně je lepší vždy počítat s určitou rezervou výkonu, proto je doporučená pracovní plocha cca 3000 - 3500 m2.
Sekačka lehce zvládá veškeré typy trávníků, které jste byli zvyklí sekat tradiční sekačkou. Nicméně v případě rozdělené zahrady na oddělené části, je nutné v každé části vyhradit prostor pohybu sekačky ohradníkovým vodičem a robota ručně přenášet jako tomu bylo u přejezdu tradiční sekačkou. Existuje i možnost dokoupení další nabíjecí stanice a oddělenou plochu touto stanicí opatřit.

Odolnost vůči dešti
Miimo HRM 3000 má krytí IPX5, což znamená vodotěsnost proti tekoucí a stříkající vodě. Nelze ovšem používat tlakovou myčku. Zavlažovací zahradní systém sekačce nevadí.

Sekání velmi vysoké trávy
Ve velmi extrémních podmínkách je nutné nejdříve trávu zkrátit tradiční sekačkou a až poté do trávníku pustit sekačku Miimo HRM 3000 s nastavením výšky sečení na maximum. Pak doporučujeme zvýšit výšku sečení a následně ji postupně snižovat až na požadovanou úroveň.

Další provozní omezení
V podstatě ne. Sekačka Miimo HRM 3000 je konstrukčně přizpůsobena práci ve vlhkém prostředí a seká trávník za každého počasí i za deště. Vzhledem k napájecím akumulátorům typu Li-ion, sekačka pracuje bez ohledu na okolní teplotu ovzduší. V případě extrémních povětrnostních podmínek (bouřky, krupobití a pod.), doporučujeme sekačku ukrýt do bezpečí.

Jak bezpečná sekačka Miimo HRM 3000 je?
Konstrukce sekačky zabraňuje poranění při náhodném kontaktu a dítětem nebo domácím zvířetem. Miimo HRM 3000 je opatřena citlivými nárazovými a zvedacími senzory. Ty jsou okamžitě aktivovány při jakémkoliv nárazu na překážku, převrácení sekačky, či nadzdvihnutí. Sekačku odkloní nebo vypnou a rozezvučí se bezpečnostní alarm. Pro opětovnou aktivaci musíte zadat Vámi zvolený PIN kód.

Vlastnosti

Pracovní prostor 
Pracovní prostor je pro Míímo vyhrazen „ohradníkovým“ vodičem. Tento vodič je skryt pod povrchem trávníku a díky digitálnímu signálu říká sekačce kde má přesně zastavit a otočit se. Digitální signál je odolný vůči jiným signálům tak, aby nebyla Vaše sekačka při práci negativně ovlivňována.

Ostrý řez je základem kvalitní péče o trávník
Oboustranné, velmi ostré 3 žací čepelky o velikosti žiletky jsou výkyvně zavěšeny na disku. Disk s žacími čepelkami se po každém nabití akumulátoru sekačky začne otáčet opačným směrem než před nabíjením. Je tak zajištěno rovnoměrné opotřebení žacích břitů z obou stran a jejich životnost je dvojnásobná. Použitý materiál je mimořádně houževnatý a nedovolí jakékoliv úlomky či střepinky.

Li-Ion baterie s dlouhou životností
Sekačka Míímo je napájena poslední generací Lithium-iontových baterií (Li-Ion), které zaručují vysoký a dlouhodobý výkon robotické sekačky. Kompaktní rozměry článků, nízká úroveň samovybíjení a absolutní nenáročnost na jakoukoliv údržbu znamenají nízké provozní náklady, spolehlivost a mimořádně dlouhou životnost.

Automatická nabíjecí stanice
Honda Míímo naprosto samostatně pracuje přesně v čase kdy potřebujete a jak dlouho potřebujete a kde potřebujete. Elektronika neustále hlídá kapacitu baterií a jakmile kapacita klesne pod minimální úroveň, sekačka si sama spolehlivě a hlavně včas najde nejbližší cestu k nabíjecí stanici, dojede se nabít a poté se opět vrátí k rozdělané práci a naváže tam, kde před nabíjením skončila.
Honda Míímo je přitom natolik inteligentní, že při najíždění a vyjíždění z nabíjecí stanice využívá různých stop. Nedochází tak k „vyjíždění“ kolejí v trávníku v prostoru kolem nabíjecí stanice.

Přehledný ovládací panel
Jasné a intuitivní ovládací menu na přehledném displeji usnadňuje programování času a nastavení elektronické řídící jednotky robotické sekačky Honda Míímo. To vše samozřejmě v českém jazyce.

Zabezpečení proti krádeži
Bohužel žijeme ve světě, kdy se může automatická sekačka Míímo, na zahradě setkat s nezvanou návštěvou, které se zalíbí natolik, že se rozhodne ji odnést. Pro Váš klid v duši je Vaše robotická sekačka chráněna číselným PIN kódem. Jakmile dojde ke zvednutí sekačky, aktivuje se výstražný alarm a sekačka se okamžitě vypne. Pro odblokování je nutné na klávesnici namačkat správný číselný PIN kód. Bez tohoto kódu je sekačka prakticky nepoužitelná a nelze ji v žádném případě zprovoznit.

Sekání ve svahu 
Svahový režim zaručuje vysoce efektivní pohyb sekačky ve svazích se sklonem blížícím se 45%. Směrová čidla udržují sekačku v jízdě stejným směrem, jakým sekačka do svahu najela. Při jízdě ze svahu je zase rychlost jízdy automaticky udržována tak, aby se předešlo prudkému brždění s následným poškozením trávníku. Je tak zaručena stejná kvalita sekání ve svahu jako na rovině.

Odolnost vůči dešti
Míímo je schopna pracovat bez ohledu na počasí. Veškerá technika Míímo je schována pod pevným a odolným krytem, zajišťujícímu dokonalou vodotěsnost
a ochranu elektroniky před vlhkostí.

Bezpečnost
Honda Míímo má z bezpečnostních důvodů mimořádné nízkou světlou výšku nad terénem. Při jakémkoliv kontaktu i s nízkou pevnou překážkou, člověkem, dítětem nebo třeba domácím zvířetem se tak Honda Míímo okamžitě zastaví, otočí se a pokračuje jiným směrem. Pokaždé při nadzvednutí sekačky ze země nebo při převrácení na bok se žací břity okamžitě zastaví. Je tak zaručena absolutní bezpečnost.

Nízká hlučnost pro klid na zahradě
Díky elektropohonu z baterií Míímo provádí svoji činnost s minimální zvukovou kulisou. Navíc pro práci v noci je možnost zvolení „Tichého“ režimu práce, při kterém se snižují otáčky žacího nástroje a upravuje se automaticky rychlost jízdy. Budete sami překvapeni, jak je sekačka tichá i když spíte při otevřeném okně.

Šitá na míru Vám i Vaší zahradě
Sekačku Honda Míímo Vám autorizovaný dealer naprogramuje tak, aby pracovala přesně podle Vašich představ a hlavně tak, aby práce plně odpovídala charakteru, rozloze a členění Vaší zahrady. Pomocí intuitivního programování pracovních časů, místa kde si přejete aby sekačka začala svoji práci na zahradě je schopna Honda Míímo efektivně sekat trávu na členitých zahradách s množstvím záhonů, chodníčků a dokonce i ve svazích a nerovném terénu tak, aby nebyl nijak narušen Váš běžný režim pobytu na zahradě. Hondě Míímo můžete snadno „naordinovat“ činnost na zahradě dokonce i s ohledem na roční období a zeměpisnou polohu zahrady. Například koncem března sekání není nutné tak intenzivně jako třeba v polovině května nebo jinak roste tráva třeba v podhůří Krkonoš než na jižní Moravě. Šetříte tak sekačku v době, kdy je časté sekání zbytečné. Po správném naprogramování je robot schopen pracovat ve dne v noci i za deště bez nutnosti jakéhokoliv zásahu z Vaší strany. Sám si zajišťuje i dobíjení baterií. Pokud při práci citlivé senzory zjistí překážku, sekačka se prostě zastaví, změní směr jízdy a pokračuje. Vše je na sekačce Honda Míímo konstruováno tak, aby pracovala bez Vás, zcela automaticky a Vy si tak můžete užívat příjemnějších činností. Třeba odjet na dovolenou.

Příslušenství

  • Ohradníkový vodič a skoby
  • žací čepele a šroubky
  • Svahová kola

Technické parametry

Maximální pracovní plocha  4000 m²
Typická pracovní plocha  3000 m²
Max.přípustná svažitost terénu až 47%
Max.pojezdová rychlost (tichý režim) 0,55 m/s
Žací motor  40,8 W
Žací mechanismus disk s 3x letmo zavěšenými čepelemi s oboustranným otáčením
Šíře záběru  250 mm
Výška sečení  20 - 60 mm
Baterie Li-Ion 22,2V - 5,4Ah
Pojezdový motor  2x bezuhlíkový / 17,6 W
Hlučnost (Tichý režim) 58 dBA
Alarm / PIN Ano / Ano
Nárazový / Zvedací / Náklonový senzor Ano / Ano / Ano
Hmotnost  13,8 kg
Typická doba dobíjení 45 min
Typická doba sečení na jedno dobit 90 min
Banner 120x240 otevreno Banner_kariera
AAA