0

Prodej a servis
zahradní, lesní a komunální techniky 

Hs_03 Logo_automower_expert_2019_CZ-SK
1111
Honda_logo

Sekačka s pojezdem Honda HRX 537 VK (model 2019)

Původní cena 27 990 Kč  s DPH
Cena po slevě: 22 990 Kč  s DPH
Dodání do 3 dnů
O produktu

Popis produktu

O produktu

„Vlajkovou lodí“ u Hondy, špičky v nabídce motorových sekaček, je modelová řada HRX537. Například varianta s elektrickým startérem a pojezdem ovládaným hydrostatickým tempomatem uspokojí opravdu i ty nejnáročnější uživatele. Ale pojďme pěkně od začátku. Naše luxusní sekačky řady HRX se dodávají ve velikostech šíře záběru 47, resp. 53 cm. s vlastním pojezdem typu SMART Drive®, SELECT Drive® nebo dokonce „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat). Motory těchto sekaček jsou naladěny na maximální pracovní kroutící moment a rázem se posouvají tyto sekačky na výkonovou špičku travních sekaček v této kategorii. Zvláštností těchto sekaček je použitý materiál podvozku. Jedná se o speciální plast, který je vysoce pevnostní, ale zachovává si svoji elasticitu. Jedná se o obdobu materiálu na výrobu ochranných přileb pro hokejisty nebo hráče amerického fotbalu a z obdobného materiálu se vyrábí např. mantinely hokejových kluzišť. A představte si, jaké namáhání takový mantinel musí snést a vydržet. Pevnost a robustnost sekačky HRX jsme si otestovali i my, kdy jsme na podvozek sekačky najeli automobilem SUV Honda CR-V. Sekačka tuto zátěž bez problému vydržela a celý podvozek a kolečka nevykazovala žádné známky poškození či deformace. Navíc díky lamelové konstrukci podvozku je mnohem efektivněji pohlcován aerodynamický hluk od rotujícího nože a sekačky Honda řady HRX patří mezi nejtišší motorové sekačky na trhu.
U Hondy jsme si ovšem dobře vědomi, že neustále je co zlepšovat. U pohonu plynule proměnného pojezdu („SELECT Drive®“) jsme zapracovali v letošním roce hlavně v oblasti ergonomie. Ovládání je mnohem pohodlnější a jednodušší, které zvládne obsluhovat úplně každý. Zejména ženy si toto ovládání oblíbí.

Vlastnosti

Přednosti a základní vybavení HRX 537 VK

 • Plynule proměnný pojezd SELECTT Drive® pro obratnější jízdu s možností aretace rychlosti
 • Podvozek vyroben z vysoce odolného a pevného plastu Xenoy® s doživotní zárukou
 • Možnost nastavení výšky sekání na 7 poloh (20 – 100 mm)
 • Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou pro dokonalý sběr trávy
 • Speciální žací nůž pro perfektní střih
 • Integrované polohovatelné mulčovací zařízení VersamowTM pro více pracovních režimů sekačky
 • Twin Blade pro lepší rozmělnění trávy
 • Automatický sytič pro snadné ovládání
 • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí
 • Výškově nastavitelná rukojeť
 • Extrémně tichá

Speciální žací nůž
Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a pevnostní prolis celého nože je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nůž splňoval náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nůž je vyroben tak, aby se díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byl při práci dostatečně pevný a nekroutil se, ale aby se při náhodném nárazu na pevnou překážku sám zdeformoval a do jisté míry absorboval energii nárazu, aniž by se zlomil. To znamená vyšší ochranu motoru před vážným poškozením a delší životnost stroje.

Dva žací nože pro efektivnější řez
Všechny verze sekaček řady HRX jsou standardně vybaveny systémen dvou žacích nožů „Twin Blade“. Je zde použito dvou, nad sebou uložených, navzájem o 15°odsazených žacích nožů, které zaručují mnohonásobně drobnější rozsekání travních stébel. Spodní nůž je žací a sběrný, ten horní je přídavný, mulčovací.

Mulčování integrovaný mulčovací systém VersamowTM
Pouhým přesunutím ovládací páčky na horní části podvozku získáte okamžitou schopnost sekačky usečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Odpadá jakákoliv starost kam s posekanou trávou. Kromě toho takovým mulčováním přirozeně a ekologicky hnojíte a Váš trávník je tak neustále svěží a zdravý. Na podzim lze navolit i režim částečného sběru v kombinaci s drcením, což umožňuje pohodlně sebrat z trávníku spadané listí a nadrcené zpracovat v kompostéru. Variabilita systému je mnohonásobná a ovládání je naprosto jednoduché, pohodlné, intuitivní a není třeba jakékoliv dodatečné instalace dalšího příslušenství. Snadné, pohodlné, účinné a efektivní.

Sběrný travní koš velkého objemu
Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky vytváří pod podvozkem zvýšené sání spojené s ohromným průtokem vzduchu žací komorou do sběrného koše.

Pečlivě promyšlené tvarování a konstrukce žací komory ve spojení s použitým materiálem a povrchovou úpravou zaručuje maximální průtok vzduchu a tím vynikající schopnost sběru trávy. Speciální textílie travního koše zachycuje i drobné prachové částice a snižuje prašnost. Horní část koše je částečně překryta zvláštním krytem, který zabraňuje prašnosti hlavně v režimu mulčování.

Ovládací rukojeť
Rychloupínací mechanizmus dovoluje bez použití nářadí či větší síly uvolnění ovládací rukojeti a buď změnu výškového nastavení nebo úplné sklopení do transportní či skladovací polohy.

Plynule proměnný pojezd SMART Drive® nebo SELECT Drive®
Ideální řešení pro toho, kdo upřednostňuje dokonalost a přesnost. Máte zahradu s pravidelně udržovaným trávníkem, kde díky své členitosti musíte často měnit rytmus a rychlost sekání? Potřebujete sekačku obratnou a snadno ovladatelnou? Pak je prémiová řada Honda HRX stvořena přesně pro Vás. Jestliže si jednou vyzkoušíte práci s touto sekačkou, vyzkoušíte si s jakou lehkostí se otočíte o 180°, jak je obratná, už se nikdy nebudete chtít vrátit ke své staré sekačce. Pomocí ergonomického ovládání na rukojeti ve tvaru „křidélek“ nebo hrazdičky s otočným ovladačem je ovládání rychlosti jízdy zcela plynulé a jednoduché.

SMART Drive® systém je důmyslné řešení ergonomického ovládání rychlosti jízdy sekačky. Systém je primárně konstruován tak, aby uživatel měl možnost pomocí prstů pohodlně plynule a hlavně rychle ovládat rychlost jízdy a umožnit tak bezpečnější a přesnější rychlost sekání kolem stromů, plotů, zídek a květinových záhonů. Znamená to také konec poškození trávníku díky manévrování v místech, kde je nutné rychlost jízdy snížit.

Ovládání systému SELECT Drive je posunuto na vyšší úroveň v oblasti ergonomie ovládání rychlosti jízdy sekačky na rozlehlejších a ne příliš členitých zahradách. Možnost plynule měnit rychlost jízdy zůstává zachována, navíc lze jednoduše zvolit a pohodlně udržovat konstantní rychlost jízdy sekačky.

Plynule proměnný „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat)
Při sekání se sekačka perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu.

Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost sekačku přesně nastavit tak, aby jednak odpovídala Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině hydrostatický tempomat.

Technické parametry

Záběr sečení  53 cm
Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHC
Zdvihový objem  187 cm³
Model motoru GCV 190
Jmenovitý výkon motoru  3,2 / 2850 kW/min-1
Objem palivové nádrže  0,91 litrů
Objem olejové náplně  0,55 litrů
Typ pojezdu S pojezdem
Typ pojezdové převodovky SelectDrive
Rychlost pojezdu  Plynulá 0 - 1,6 m/s
Materiál podvozku Xenoy
Počet nožů 2
Mulčování Integrovaná mulčovací klapka
Polohy a nastavení výšky sečení  7 (20 - 100 mm)
Objem sběrného koše  88 litrů
Rozměry stroje, L x Š x V 1621 x 976 x 585 mm
Suchá hmotnost  40,1 kg
Banner 120x240 otevreno Banner_kariera
AAA