0

Prodej a servis
zahradní, lesní a komunální techniky 

Hs_03 Automower
844

Traktorové sekačky GR 1600 II

Původní cena 261 990 Kč  s DPH
Cena po slevě: 205 095 Kč  s DPH
Skladem
O produktu

Popis produktu

 

  • 13,5 k, úsporný dieslový kapalinou chlazený motor Kubota, 2-válec, spotřeba do 1,5 l/hod.
  • Hydrostatická převodovka, pohon sečení kloubovým hřídelem.
  • 2 nožové sečení 107 cm., sběr do koše 370 l.
  • 11 pozic výšky sečení, 25 – 102 mm
  • Malý, ale výkonný profesionál

 

TRAKTOROVÁ SEKAČKA S NAFTOVÝM MOTOREM KUBOTA

Vylepšená II. generace úspěšné traktorové sekačky GR 1600 je kromě dalších, uživatelsky příjemnějších prvků, osazena větším výhozovým tunelem a větším sběrným košem na trávu. Stejně jako ostatní modely řady GR reprezentuje elegantní design ve spojení s ojedinělou technologií a promyšleným využitím osvědčených funkcí obvyklých u profesionálních traktorových sekaček Kubota. Tato elegantní, komfortní a výkonná traktorová sekačka se snadnou obsluhou a pohodlně dostupnými ovládacími prvky umožňuje každému uživateli dosažení perfektních výsledků při sečení.

VÝKON
Spolehlivý a úsporný naftový motor Kubota

Vývoj a konstrukce vynikajících motorů má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR1600 II je vybavena dvouválcovým naftovým motorem o výkonu 13,5 HP, který disponuje vysokým kroutícím momentem a snese mnohem vyšší zatížení, než řada benzínových motorů s vyšším výkonem a to při výrazně nižší spotřebě paliva. Tento motor zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou trávu. Díky velké palivové nádrži s kapacitou 18 l je možné pracovat celý den bez nutnosti doplňování paliva.

Robustní pohon kloubovou hřídelí

Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR1600 II přenos síly řešen přes kloubový hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s lamelovou spojkou v olejové lázni pracuje bezporuchově a bez prokluzu.

Hydrostatická převodovka

Robusní hydrostatická převodovka od firmy Kubota se ovládá jedním pedálem a umožňuje docílit maximální jízdní rychlost 10 km/h. Tím výrazně zkrátíte čas přejezdů k vysypávání koše.

SEČENÍ
Žací ústrojí

Je stejné konstrukce jako u výkonnějších profesionálních strojů. Pomineme-li mnohem delší životnost skeletu je zde docíleno perfektního střihu a sběru i přerostlé trávy. Díky snadné obslužnosti dokáže využít všechny výhody, které jeho konstrukční pojetí nabízejí, prakticky každý uživatel.

Sběrný koš na trávu


Velký sběrný koš s objemem 370 litrů je neuvěřitelně robustní a přesto lehký a snadno ovladatelný pákou s plynokapalinovou vzpěrou z místa řidiče. Na vyhazovacím kanálu žacího ústrojí (A) byla provedena celá řada zlepšení. Došlo k jeho zvětšení, aby nedocházelo k ucpávání. Navíc byl doplněn novým senzorem, který signalizuje nutnost vyprázdnění. Sklopné víko sběrného koše (C) je možné doširoka otevřít a získat tak možnost lepšího přístupu bez nutnosti sejmutí koše. Pro případ, že se rozhodnete pracovat bez sběrného koše je nabízen jako samostatné příslušenství deflektor, který se nasadí na místo sběrného koše. Při sečení je tráva rovnoměrně rozptýlena na zem.

DESIGN - KOMFORT

Stylový design stroje GR1600-II začíná u aerodynamického tvaru krytu motoru a elegantních reflektorů a pokračuje až ke zcela nově vyvinutému a snadno ovladatelnému sběrnému koši na trávu. Krása designu se však neomezuje pouze na vnější část. GR 1600-II je také překvapivě pohodlný. K ergonomickým pozoruhodnostem jeho výbavy (viz obr) patří rovná podlaha na místě řidiče, zajišťující dostatek místa pro nohy a velmi přehledná přístrojová deska, která umožňuje optimální kontrolu všech funkcí traktoru.

 

Motor naftový 2 -válcový motor,chlazený vodou Array
Max. výkon motoru dle SAE 13,5 HP
Kapacita palivové nádrže 18 l
Celková délka 2460 mm
Celková šířka 1110 mm
Celková výška 1190 mm
Převodovka hydrostatická Array
Pohon převodovky kloubová hřídel Array
Pojezdová rychlost vpřed/vzad: 0-10,0 / 0-5,0 km/h
Žací ústrojí Zvedání ručně Array
Pohon od motoru kloubová hřídel Array
Šířka sečení 1070 (42") mm
Obsah sběrného koše 370 (vyprazdňování ručně) l
Hmotnost 310 (bez ž. ú. a sběr koše ) kg
Banner 120x240 otevreno Banner_kariera
AAA