0

Prodej a servis
zahradní, lesní a komunální techniky 

Hs_03 Automower
868

Traktorové sekačky GR 2120

Na dotaz
O produktu

Popis produktu


  • 21 k, úsporný kapalinou chlazený motor Kubota, 3-válec.
  • Řízení Glide Steer 4x4, hydrostatická převodovka, náhon sečení kardanem.
  • 3 nožové sečení 1,22 m., výhoz do koše 450 l.
  • 11 pozic sečení, 25 – 102 mm.
  • Jediná hydrostatická sekačka 4x4.

Tato prvotřídní traktorová sekačka, vylepšená oproti předchozímu modelu GR 2100 II, je vybavená nově vyvinutým sběrným košem na trávu, jedinečným systémem řízení Glide Steer, inovačním systémem pro přímé vyhazování trávy a dieselovým motorem o výkonu 21 HP. Kubota GR 2120 zaručuje maximální výkon při sečení a překvapivou kvalitu střihu. Reprezentuje elegantní design ve spojení s ojedinělou technologií a promyšleným využitím osvědčených funkcí obvyklých u profesionálních traktorových sekaček Kubota.

Silný motor Kubota

Vývoj a konstrukce vynikajících motorů má u firmy Kubota dlouholetou tradici. GR2120 je vybavena tříválcovým naftovým motorem o výkonu 21 HP. Tento motor s velkým točivým momentem zaručuje, že sekačka může i v náročných podmínkách pracovat řadu hodin a sekat i vysokou a silnou trávu.

Velmi robustní pohon kloubovou hřídelí

Na rozdíl od benzinových travních sekaček, které používají opotřebitelný klínový řemen, je u GR2120přenos síly řešen přes kloubovou hřídel stejně jako u každého profesionálního stroje. Tento systém pohonu společně s hnací spojkou s olejovým chlazením pracuje robustně a bezporuchově.

Hydrostatická převodovka

Oceňovaná a mnohostranná hydrostatická převodovka od firmy Kubota se ovládá jedním pedálem a umožňuje docílit maximální jízdní rychlost 10 km/h.

Servořízení na poháněné přední nápravě

Dobře ovladatelné servořízení zajišťuje extrémní otáčivost. Díky němu může GR2120 ovládat prakticky každý.

Systém řízení Glide Steer

Umožňuje GR2120 provádět i nejostřejší zatáčky. Neposečený zůstává kruh o velikosti pouhých 100 cm. Díky tomuto jedinečnému systému Glide Steer je možné velmi rychle posekat trávu kolem stromů, keřů a jiných překážek, takže odpadá nutnost několikanásobné manipulace se sekačkou. Navíc je tráva chráněná, protože zadní kolo se při jízdě do zatáčky volně otáčí. Funkce systému:
1) Při jízdě vpřed vyniká GR2120 maximální trakcí díky náhonu na všechna kola, zejména v extrémně příkrém terénu
2) Při velmi ostrých zatáčkách je možné otočit obě přední kola o 70°, přičemž se při otočení volantem na doraz vnitřní zadní kolo volně otáčí.
3) Protože se volně otáčí, nemůže zadní vnitřní kolo poškodit trávu. Jakmile se přední kola opět dostanou do přímého směru, zapne se znovu pohon na všechna kola.

Sedadlo řidiče s pérováním/rovná podlaha u řidiče

Velmi komfortní sedadlo řidiče stroje GR2120 s odpruženým paralelním soutyčím může být nastaveno dle potřeby každého řidiče. Rovná podlaha v místě řidiče nabízí velký prostor pro nohy.

Sběrný koš na trávu

Má objem 450 litrů a je umístěn níže. Tímto způsobem nedochází k ucpání a navíc se ušetří čas, potřebný k jeho vyklopení. Je zhotoven z lehkého materiálu, což usnadňuje manipulaci s ním. Postranní pákou může řidič vyhazovat trávu, aniž opustí své sedadlo.


Motornaftový 3- válcový motor, chlazený vodou Array
Max. výkon motoru dle SAE21 HP
Kapacita palivové nádrže18 l
Celková délka2880 mm
Celková šířka1280 mm
Celková výška1205 mm
Převodovkahydrostatická, 4x4 Array
ŘízeníGlide Steer, plně hydraulické servořízení Array
Pohon převodovkykloubová hřídel Array
Pojezdová rychlost vpřed/vzad0-10 / 0-5 km/h Array
Žací ústrojíZvedání hydraulické Array
Pohon od motorukloubová hřídel Array
Šířka sečení1220 (48") mm
Obsah sběrného koše450 (vyprazdňování ručně) l
Celková hmotnost515 (s ž. ú. a sběr koše) kg
Banner 120x240 otevreno Banner_kariera
AAA