0

Prodej a servis
zahradní, lesní a komunální techniky 

Hs_03 Automower
833

Traktorové sekačky GZD 15LD/GZD 15HD zero-turn

Na dotaz
O produktu

Popis produktu

 

  • 15 k, úsporný kapalinou chlazený motor Kubota Z602, 2-válec.
  • ZeroTurn-2 páky řízení a pojezdu.
  • 2 nožové sečení 1,07 m., středový výhoz do koše 400 l, vyprazdňování na zem.
  • Možnost sečení trávy do 50 cm, pohon sečení kardanem.
  • Jediné ZeroTurn sekačky s košem.

 

Profesionální, kompaktní, pojezdová sekačka s nulovým poloměrem otáčení (systém ZERO TURN), spojující vynikající ovladatelnost s nejefektivnějším žacím ústrojím GLIDE CUT, vybaveným dvěma noži a přímým zadním vyhazováním do integrovaného, velkokapacitního, sběrného koše. Díky vysoké výkonnosti, dlouhodobé životnosti a ergonomiii má předpoklady splnit nejnáročnější požadavky profesionálních i privátních uživatelů.
GZD 15 LD - provedení sekačky s výsypem koše na zem
GZD 15 HD - provedení sekačky s hydraulicky ovládaným výsypem koše ve zvednuté poloze do výše až 1,80 m.

Motor

Robustní a spolehlivý dvouválcový, kapalinou chlazený, diesel o výkonu 15 HP s nízkou spotřebou paliva umožňuje delší pracovní výkon. Bez problémů funguje i za nepříznivého počasí. 20-ti litrová palivová nádrž prodlužuje intervaly mezi nezbytným doplňováním paliva.Přenos síly od motoru k pohonu pojezdu je zajišťován kloubovou hřídelí.

ZERO TURN


Díky originálnímu systému ZERO TURN, který využívá dvojnásobný hydrostatický pohon a jeho snadnému řízení pomocí dvou pák je možné otočit se prakticky na místě, což umožňuje dokonalé a čisté sečení i v těch nejhůře přístupných místech (např. sečení v těsné blízkosti dřevin, zástavby, terénních překážek) a manévrování v nejužším prostoru.

Žací ústrojí GLIDE CUT

Sekačky řady GZD využívají originální a osvědčený systém GLIDE CUT. Na rozdíl od jiných sekaček se středovým žacím ústrojím a řemenovým převodem, které k plnění sběrného koše posečenou trávou používají pomocnou turbínu, mohou sekačky GZD díky sytému Glide Cut sekat středovým žacím ústrojím se zadním výhozem, které odvádí posečenou trávu přímo do integrovaného sběrného koše na zádi sekačky.

Pohon a ovládání žacího ústrojí

Žací ústrojí je poháněné kloubovou hřídelí, která má nejen větší životnost než běžně používaný řemenový převod,ale efektivněji zabezpečuje převod točivého momentu od motoru, což má vliv nejen na spolehlivost chodu, ale i na nižší hlučnost při provozu. Zvedání žacího ústrojí je ovládáno hydraulicky nožním pedálem, nastavení výšky sečení má jednoduché ovládání přímo z místa řidiče (viz. obr.)

Sběrné zařízení

Sběrný koš s objemem 400 litrů posečené trávy umožňuje prodloužit dobu pracovního nasazení a snížení počtu zastávek za účelem vyprázdnění koše. Sekačka vybavená hydraulickým zařízením pro zvedání sběrného koše (model HD), umožňuje sběrný koš vysypávat v různých výškách (0,90 - 1,80 m).

Jízdní komfort

Kombinace dvoupákového řízení, pohodlné sedadlo s opěrkami rukou a rovná plošina u řidiče vytvářejí vysoký jízdní komfort.Samozřejmostí je snadná přístupnost všech důležitých ovládacích prvků přímo z místa obsluhy. Vysoký jízdní komfort má příznivý vliv na snižování zátěže obsluhy při dlouhodobém pracovním výkonu.

Kompaktní, ekonomická, bezpečná

Díky své kompaktní konstrukci a nízké váze je přeprava sekaček GZD velmi snadná. Optimalizace řady ekonomických prvků zaručuje nízké provozní náklady.Nízko uložené těžiště garantuje bezpečnost při práci v nerovném terénu.

 

Motor 2- válcový, vodou chlazený diesel Array
Výkon 15 (11,2) HP (kW)
Kapacita palivové nádrže 20 l
Celková délka 2785 mm
Celková šířka 1200 mm
Celková výška (LD/HD) 1115 / 1345 mm
Převodovka hydrostatická Array
Pojezdová rychlost vpřed 0-13,5 - vzad 0-10 km/h
Řízení ruční ovládání dvěma pákami Array
Otáčecí rádius 0 m
Pohon žacího ustrojí kloubová hřídel Array
Umístění žacího ústrojí mezi nápravami Array
Systém zvedání hydraulický Array
Šířka záběru 1067 (42") mm
Počet žacích nožů 2 Array
Vyprazdňování sběrného koše hydraulické - zem (LD) / do výše 175 cm (HD) Array
Sběrný koš : objem/typ 400 /zadní středový výhoz l
Hmotnost(vč. žacího ústrojí ) 510 / 540 kg
Banner 120x240 otevreno Banner_kariera
AAA