0

Prodej a servis
zahradní, lesní a komunální techniky 

Hs_03 Automower
1283
Honda_logo

Vysokotlaké čerpadlo Honda QP-402S

Původní cena 54 990 Kč  s DPH
Cena po slevě: 51 990 Kč  s DPH
Dodání do 3 dnů
O produktu

Popis produktu

O produktu

Výrobcem tohoto modelu čerpadla je japonská společnost Matsusaka Engineering Co. Ltd, která se specializuje na výrobu čerpadel ve spolupráci s největším výrobcem spalovacích motorů na světě, firmou Honda. Motorové čerpadlo pod označením QP - 402S je dalším modelem z nabídky vysokotlakých čerpadel této řady, které se liší od ostatních modelů hlavně mimořádně vysokým průtokem a tomu odpovídající velikosti šroubení. Je poháněno profesionálním motorem Honda GX240 a lze jej použít pro celou řadu různého využití, kde je nutné přepravit větší množství vody na dlouhou vzdálenost. Například je vhodné jako zásobovací hasičské čerpadlo a pod. 

Motorová vodní čerpadla Honda modelové řady WH a QP jsou ideální volbou pro aplikace vyžadující vysoký tlak vody, jako jsou např. postřikovače nebo závlahové systémy. Ideální pro čerpání užitkové vody. Tato vysokotlaká čerpadla jsou nejčastěji používána při přečerpávání vody na velké vzdálenosti, zásobování zavlažovacích systémů a dokonce i hašení menších požárů.

Charakteristickými vlastnostmi vysokotlakých čerpadel WH a QP jsou hlavně nízká hmotnost, kompaktnost, přesnost a vysoký tlak na výstupu. I přes své malé rozměry zaručují tato čerpadla sací hloubku dosahující až 8m, poskytují úctyhodný tlak na výstupu a lze bez úprav použít hadicové rychlospojky nevyžadující použití nářadí.

Srdcem modelové řady WH a QP je výkonný a spolehlivý motor Honda GX160 přímo spojený s litinovým oběžným kolem, odolným vůči oděru. Tato samonasávací čerpadla, díky přesné výrobě a utěsnění, zajišťují mimořádně vysoký tlak vody na výstupu, vysokou výšku výtlaku a jsou proto vhodná pro použití k zásobování vodu závlahové systémy postřikem nebo i přímým proudem a s dlouhou hadicí i pro využití u hasičských záchranných sborů.

Vlastnosti

 

Technické parametry

Maximální průtok  1000 l/min
Průměr šroubení vstup / výstup  100/100 mm
Celková výtlačná výška 50 m
Sací hloubka  8 m
Tlak  5 bar
Max.zrnitost nečistot ve vodě  1 mm
Model motoru GX240
Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV
Zdvihový objem  270 cm3
Vrtání a zdvih  77 x 58 mm
Pracovní otáčky motoru  max. 3600 ot.min-1
Jmenovitý výkon motoru  5,9 kW/min-1
Chlazení Nucené vzduchem
Systém zapalování Tranzistorové bezkontaktní
Objem olejové náplně  1 litrů
Objem palivové nádrže  6 litrů
Max.provozní doba na nádrž  2 hod
Startování Reverzní
Rozměry stroje L x Š x V 695 x 495 x 645 mm
Suchá hmotnost  58,5 kg
Úroveň akustického tlaku v místě obsluhy 109 dB(A)
Garantovaná úroveň akustického tlaku  113 dB(A)
Banner 120x240 otevreno Banner_kariera
AAA