0

Prodej a servis
zahradní, lesní a komunální techniky 

Hs_03 Automower
1289
Honda_logo

Zahradní traktor Honda HF 2417 HT

Původní cena 144 990 Kč  s DPH
Cena po slevě: 124 990 Kč  s DPH
Dodání do 3 dnů
O produktu

Popis produktu

O produktu

Honda HF2417 ve verzi HTE je luxusním provedením verze HME. Svým vybavením uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka jak z hlediska výkonů, tak i z hlediska komfortu. Traktor je opatřen elektrickým ovládáním sběrného koše. Pro některé uživatele může být manuální vyprázdnění naplněného sběrného boxu trávou, který může, při vyšší vlhkosti, vážit i několik desítek kilogramů obtížnější. Zde tuto práci traktor obstará za vás při stisknutí příslušného tlačítka na přístrojové desce.
Se sečením o záběru 102 cm si poradí s likvidací travního porostu i na ploše o velikosti několika tisíc metrů čtverečních a přitom svou velikostí je velmi obratný a lze s ním manévrovat i na poměrně členitých zahradách či plochách. Tomu přispívá i způsob ovládání rychlosti jízdy, kdy dle míry stlačení pojezdového pedálu plynule regulujete rychlost od nuly do cca 3,6 km/hod.
Hřebenové řízení je přesné a poloměr zatáčení vám umožní perfektně „obkroužit“ i keře, stromy, záhony nebo jiné překážky. Ergonomická geometrie umístění sedačky, volantu a ovládacích prvků vám umožní i dlouhodobou práci bez pocitu únavy. Srdcem traktoru je pohonná jednotka Honda GCV530, vidlicový ležatý dvouválec s rozvodem OHC, zdvihového objemu 530 ccm a výkonové kategorie 17 koní. U strojů, jakým je zahradní traktor je velmi důležitá schopnost udržet si pod zátěží svůj kroutící moment, který je zde bezkonkurenčních více než 34 N.m. Navíc traktory Honda, řady HF2417, jsou jedinými traktory na trhu s tímto špičkovým motorem.
Kromě výše uvedeného je tento traktor vybaven řadou moderních a nových prvků, které zvyšují žací a sběrné schopnosti stroje a přitom poskytují příjemné a pohodové ovládání.
Jedná se především o plynule proměnný „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat), Optiflow – pomocí integrovaných ventilátorů nucený průtok vzduchu žací komorou pro dokonalý sběr, synchronizované otáčení žacích nožů, VersamowTM integrovaný mulčovací systém, speciální žací nože, motor specifikace Pro, inteligentní monitoring Honda, automatická světla, přední nárazník, plechový chránič motoru, elektromagnetická spojka žacích nožů, distanční (antiskalpovací) kolečka, litinová přední náprava, snadná instalace travního boxu, tažné zařízení na přání, deflektor zadního výhozu, vzorek na pneumatikách, kataforézní povrchová úprava žací komory, snadné čištění žací komory, umístění palivové nádrže v zadní části a další.

Návod použití HF2417HT

Vlastnosti 

Plynule proměnný „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat)
Při sekání se traktor perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu. Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost zahradní traktor přesně nastavit tak, aby jednak odpovídal Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině hydrostatický tempomat.

Optiflow – nucený průtok vzduchu žací komorou pro dokonalý sběr
Základním faktorem ovlivňujícím vynikající sběr trávy, je správná optimalizace rychosti, směru a množství proudícího vzduchu pod žací komorou. Vývojové středisko Honda R&D vyvinulo originální systém Optiflow, který pečlivě kombinuje ohromnou ventilační schopnost rotujících nožů s podpůrnými ventilátory a proudění vzduchu bez ztrátové turbulence, se sníženou hlučností a kumulace travní hmoty. Podívejte se nyní na jednoduché a přitom velmi efektivní řešení, vymyšlené techniky Honda v našem vývoji:

1. Maximální objem vzduchu
Standardní žací komory, používané na jiných traktorech, jsou plně uzavřené a stísněné. Vývojoví inženýři v Hondě spočítali, že motor Honda je, díky své ohromné rezervě výkonu, schopen prohánět žací komorou mnohem větší množství vzduchu, když bude žací komora otevřena. Proto začala Honda žací komory zahradních traktorů ve své horní části opatřovat dodatečnými otvory pro nasávání několikanásobně většího množství vzduchu, než je tomu u ostatních traktorů.

2. Nucený průtok vzduchu
Na každém ze dvou rotujících žacích nožů je přímo namontován podpůrný ventilátor, který se otáčí společně s nožem a doslova nasává dodatečnými otvory v horní části žací komory veliké množství vzduchu. Takto urychlená masa vzduchu je pomocí tvarovaných proudnic na ventilátoru usměrňována patřičným směrem ke vstupnímu otvoru kanálu výhozu.

3. Sběr a výmet trávy
Během dynamických testů a zkoušek ve vývojovém centru postupně docházelo k tvarování samotného kanálu výhozu až do konečného tvaru, podobného rozměrnému kuželu, tak, aby efekt proudícího vzduchu byl ideální. Značný důraz byl kladen hlavně na omezení zachycování trávy uvnitř kanálu výhozu a zabránění postupného ucpávání kanálu výhozu do sběrného travního boxu. Díky tomu traktory Honda mají nejlepší žací a sběrný výkon mezi traktory stejné třídy.

4. Sběrný travní box
Zvýšenému množství vzduchu a téměř 100% kvalitě sběru usečené trávy je nutné přizpůsobit i sběrný travní box. Aby zůstal zachován urychlený průtok vzduchu, musela být přizpůsobena i oka na tkanině sběrného boxu, ale tak, aby bezpečně zachytila veškerou travní hmotu proudící se vzduchem do boxu. Omezená prašnost je zajištěna patentovaným řešením ve stylu „flamengo šatů“. Jedná se o volně visící proužky pevně tkané textilie po obvodu travního boxu, které dokážou propustit proudící vzduch, ale zachytit jemné části trávy a prachu. Travní box se tak zcela naplní trávou.

Synchronizované otáčení žacích nožů
Existují dva typy dvounožových žacích mechanizmů: první je nesynchronizované (odsazené) uspořádání žacích nožů a druhý je synchronizované (překrývající se) uspořádání žacích nožů. Žací mechanizmus s nesynchronizovaným uspořádáním žacích nožů je charakteristickým „vyosením“ žacích nožů. Není tak nutné časování otáčení nožů vzhledem k tomu, že nikdy nemůže dojít k jejich vzájemnému kontaktu, nicméně může docházet v určitých chvílích k nedokonalému posekání trávy v celé šíři záběru a může zůstávat, hlavně při zatáčení, neposečený „hřebínek vysoké trávy“. Pak je nutné se na takové místo vrátit a opakovaně posekat. Ovšem synchronizované uspořádání žacích nožů umožňuje použití nejenom větších žacích nožů, ale díky překrývání rotačních výsečí je perfektně pokryta celá travní plocha bez možnosti vynechání neposekaných míst. To ovšem vyžaduje spolehlivé časování rotace jednotlivých nožů o 90° vůči sobě, které je zajištěno ozubeným řemenem. Navíc je mnohem lépe optimalizován průtok vzduchu do sběrného boxu a lepší sběrací schopnost traktoru.

VersamowTM integrovaný mulčovací systém
VersamowTM - integrovaný variabilní mulčovací systém se snadno a lehce ovládá dobře přístupnou pákou. Jedná se o mulčovací klapku - přívěru komínku výhozu trávy do sběrného boxu. Máme tak k dispozici výběr ze dvou žacích režimů. Při otevřené mulčovací klapce nic nebrání průtoku vzduchu s trávou do sběrného travního boxu a dochází k dokonalému sběru. V druhém případě se přesunutím páky do polohy mulčování, přívěra komínku výhozu uzavře a v prostoru žací komory se tak začnou travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Pokud je tráva na vaší zahradě přerostlá nebo je podklad nerovný, je nutné trávník posekat a travní hmotu sebrat. Pokud je trávník pravidelně sekán a je nutné jej pouze mírně zkrátit či jen zarovnat po dešti, stačí snadno přesunout páku do polohy mulčování a trávník při jednom zarovnat a ještě obohatit přírodním hnojivem. Pokud máte zahradu rozdělenu na několik sektorů s různým travnatým povrchem nebo intenzitou sekání, lze se úpravě těchto rozdílných povrchů rychle a snadno přizpůsobit bez nutnosti dodatečných montáží dalšího příslušenství. Variabilita systému je mnohonásobná a ovládání je naprosto jednoduché, pohodlné, intuitivní a není třeba jakékoliv dodatečné instalace dalšího příslušenství. Snadné, pohodlné, účinné a efektivní.

Speciální žací nože
Tvarování žacích nožů, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a použitý materiál nožů je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nože splňovaly náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nože jsou vyrobeny tak, aby díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byly při práci dostatečně pevné a nekroutily se. V místech překrytu vzniká efekt dvojitého seknutí travního stébla a tím rozmělnění na menší a lehčí částečky.

Elektromechanické vyklápění sběrného koše pro maximální komfort obsluhy
Vyklápění a vyprázdnění sběrného koše je usnadněno pomocí elektropohonu s ovládacími tlačítky na přístrojové desce.

Motor specifikace Pro
Honda, jako světová 1. ve výrobě spalovacích motorů je také průkopníkem ve vývoji špičkových 4 taktních spalovacích motorů a špičkové dvouválcové V-twin technologie. Vysoká spolehlivost, výkon a čistota výfukových plynů jsou hlavními rysy motorů Honda a my jsme právem hrdi na důvěru zákazníků napříč spektrem všech uživatelů od domácích hobby provozovatelů až po profesionály ve stavebnictví a průmyslu. Není proto divu, že na traktůrky Honda jsou kladeny ty nejvyšší nároky. Díky digitálnímu zapalování (D-CDI) má motor špičkový výkon a kroutící moment. Nový dvoukomorový karburátor, zcela přepracovaný systém sání a snížení třecích a setrvačných sil zaručují snížené emise a spotřeba paliva patří k nejnižší v této kategorii motorů. Kromě výše uvedeného, všechny naše, čistě profesionální motory, jsou opatřeny rozvodem OHV, ocelovou vložkou válce, uložením klikové hřídele v kuličkových ložiskách, velkoobjemovým vzduchovým filtrem a kovovým krytem ventilátoru. Motory poháněné zahradní traktory Honda jsou technologickým vrcholem nabídky profesionálních motorů, které disponují posledními poznatky z konstrukce motorů, ověřenými i v motocyklovém sportu.

Inteligentní monitoring Honda
Přístrojová deska, opatřená celkovou LED diagnostikou, přehledně poskytuje obsluze veškeré důležité provozní informace pro dokonalou bezpečnost a snadnou obsluhu.

Automatická světla
Světelné čidlo v závislosti na světelných podmínkách světla automaticky zapne, či naopak vypne. Např. vjíždíte-li z prosluněné zahrady do garáže, kde je tma, světla se automaticky rozsvítí a naopak. (neplatí pro HF2315 SB)

Přední nárazník s ocelovým plechem
Chrání přední část traktoru proti případnému poškození a tlumič výfuku, řemenici a řemen proti křovinám a vysoké trávě.

Elektromagnetická spojka žacích nožů
Elektronicky řízený systém ovládání žacích nožů je kombinací zapínání rotace a brždění rotace žacích nožů. Díky vysokému brzdnému účinku je tak dosaženo podstatného zvýšení bezpečnosti a nedochází k nadměrnému opotřebování třecích částí jako je tomu při použití standardní, mechanické spojky.

Distanční (antiskalpovací) kolečka
Dvě distanční kolečka vpředu a dvě vzadu žací komory zamezují nežádoucímu seškrábnutí travního porostu na zvlněném terénu při spodní poloze výšky sečení.

Litinová přední náprava
Přesným litím dosaženo zvýšení spolehlivosti celého systému řízení a zlepšení odolnosti vůči potencionálnímu poškození při jízdě na nerovném terénu či neopatrné a hrubé manipulaci při transportu traktoru.

Snadná instalace travního boxu
Umístění vodítek a směrovací šipka vám usnadní nasazení travního boxu snadno a hned napoprvé.

Deflektor zadního výhozu
Namísto travního boxu lze na zadní část traktoru zavěsit deflektor zadního výhozu. Posečená tráva je tak bezpečně směrována na zem za traktor.

Vzorek na pneumatikách
Specifikační vlastnosti a parametry pneumatik byly zvoleny tak, aby docházelo k optimálnímu a rovnoměrnému rozložení hmotnosti stroje na travnatý povrch. Jako výsledek uvidíte, že již druhý den po sekání, nebude ani stopy po tom, že se po trávě pohyboval žací traktor.

Kataforézní povrchová úprava žací komory
Kataforéza je jednou z nejprogresivnějších výrobních technologií nanášení ekologických práškových barev s vysokým stupněm antikorozní ochrany kovů. Poskytuje tak dvojitou antikorozní ochranu.

Snadné čištění žací komory
Jednoduchým připojením zahradní hadice pomocí běžné, komerčně dostupné „aquaspojky“, spuštěním vody a zapnutím žacího mechanizmu dochází k efektivnímu a bezpracnému vypláchnutí prostoru žací komory od zbytků trávy a nečistot bez nutnosti traktor zvedat nebo najíždět na montážní rampu.

Umístění palivové nádrže v zadní části
Teplo od motoru zvyšuje výparnost paliva a zkracuje jeho životnost. Proto jsme palivovou nádrž přesunuli z motorového prostoru do zadní části traktoru. U modelů Premium došlo navíc ke zvětšení objemu palivové nádrže.

Tažné zařízení na přání

Technické parametry

Záběr sečení  102 cm
Počet nožů 2
Typ sekacího ústrojí Synchronizované
Typ motoru 4-taktní zážehový dvouválec s rozvodem OHC
Zdvihový objem  530 cm³
Model motoru GCV 530
Jmenovitý výkon motoru  9,4 / 2800 kW/min-1
Objem palivové nádrže  8,4 litrů
Objem olejové náplně  1,15 litrů
Typ pojezdové převodovky Hydrostatická
Rychlost pojezdu  Plynulá 0 - 8,2 m/s
Zapínání sečení Elektromagnetická spojka
Systém Optiflow Ano
Vyklápění sběrného koše Elektrické
Polohy a nastavení výšky sečení  7 (30 - 90 mm)
Objem sběrného koše  300 litrů
Hlučnost - akustický výkon  100 dB(A)
Rozměry stroje, L x Š x V 2480 x 1050 x 1120 mm
Suchá hmotnost  237 kg
Přední / Zadní kola 15 x 6.00 - 6 / 18 x 8.50 - 8
Poloměr zatáčení  1,8 m
Mulčování Integrovaná mulčovací klapka Versamow
Tažné zařízení Volitelně
Doba sběru na 100 m2 trávníku  1:53 min:sec
Doba mulčování na 100 m2 trávníku 0:43 min:sec
Banner 120x240 otevreno Banner_kariera
AAA