0

Prodej a servis
zahradní, lesní a komunální techniky 

Hs_03 Logo_automower_expert_2019_CZ-SK

SecoGroup

Kořeny firmy Seco Group sahají až do 19. století, prvním oficiálním dokumentem dnešní společnosti byla dohoda bratrů Františka a Antonína Kotkových, kteří tímto v Jičíně společně začali podnikat v oblasti hospodářských strojů. Jejich podnikatelský záměr byl velmi úspěšný, i proto už v roce 1884 rozšířili výrobu pluhů o žentoury a žentourové mlátičky. Další rozvoj firmy na sebe nenechal dlouho čekat. Na konci 19. století již firma své výrobky vyvážela i do zahraničí. 

Po první světové válce došlo k útlumu rozvoje, po druhé světové válce byla firma znárodněna a vznikl závod KNOTEX. V roce 1995 byla v rámci druhé vlny kuponové privatizace privatizována, kontrolní balík akcií získala firma SECO, a. s. z Turnova. Postupně dochází k opětovnému zvyšování výroby.

V roce 2011 Seco Group zaznamenala obrat přes 1 miliardu Kč, počet zaměstnanců se zvýšil na 645. Hlavním ekonomickým tahounem společnosti je slévárenská a strojírenská oblast. 

V současnosti je společnost Seco Group je dominantní výrobce žacích traktorů v České republice a významný dodavatel této techniky zejména do zemí EU, ale také například do Austrálie, na Nový Zéland, do USA, Číny, Ruska, Běloruska, Turecka nebo Jižní Koreje.  Patří k vedoucím slévárnám v ČR v oblasti menších přesnějších odlitků z tvárné litiny zejména pro evropské výrobce osobních a nákladních automobilů, traktorů a stavebních strojů. Je dominantním výrobcem vložených válců do dieselových motorů v České republice a významným dodavatelem renomovaných výrobců motorů zejména v EU. 

 

 

Banner 120x240 otevreno Banner_kariera